ÖNEMLİDİR-ÇEVRİM İÇİ DEĞERLENDİRME FORMUNU KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ.

METTL ÇEVRİMİÇİ DEĞERLENDİRME PLATFORMU ("PLATFORM") İÇERİSİNDE BULUNAN PROGRAMLAR, ARAÇLAR, DOKÜMANTASYON, BİLGİ, ÖZEL TEKNOLOJİ VE METODOLOJİLERDEKİ TELİF HAKKI, VERİTABANI HAKLARI VE DİĞER FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI, SINIRLI ÇEVRİMİÇİ DEĞERLENDİRME PLATFORMU İÇERİSİNDE BULUNAN HERHANGİ BİR FİKRİ MÜLKİYET HAKKI VE BUNLARDA BULUNAN MÜLKİYET VEYA LİSANSLI TEST MATERYALİ VE İÇERİK SORULARI ("METTL METODOLOJİSİ" VE PLATFORM İLE TOPLU OLARAK "MATERYALLER"), INDUSLYNK EĞİTİM HİZMETLERİ ÖZEL LİMİTED MÜLKİYETİDİR. DEĞERLENDİRMELERDE YER ALAN MATERYAL VE VERİLERDEKİ TELİF HAKKI, VERİTABANI HAKLARI VE DİĞER FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI (“DEĞERLENDİRMELER”) METTL'NİN MÜLKİYETİDİR. YALNIZCA BU LİSANS SÖZLEŞMESİNİN ("LİSANS") TÜM HÜKÜM VE KOŞULLARINI KABUL ETMENİZ DURUMUNDA BU LİSANS KAPSAMINDA ERİŞEBİLECEĞİNİZ MATERYALLERE VE DEĞERLENDİRMELERE ERİŞME VE KULLANMA LİSANSINA SAHİP OLURSUNUZ. BURADA BİR İSTİSNA BELİRTİLMEDİĞİ TAKDİRDE, BU LİSANSIN ŞARTLARI PLATFORMU, METTL METODOLOJİSİNİ VEYA HER İKİSİNİ LİSANSLANDIRMANIZ DURUMUNDA SİZİN İÇİN GEÇERLİDİR. BİR METTL ORTAKLIĞI MATERYALLERE ERİŞİM SAĞLAMIŞSA, ORTAKLIK BU LİSANSI METTL ADINA GİRME YETKİSİNE SAHİPTİR VE BURADA METTL İÇİN TÜM ATIFLAR/REFERANSLARA BU TİP ORTAKLIK İÇİN REFERANSLAR DAHİLDİR.

"Başlayın" ı TIKLADIĞINIZDA VEYA BU LİSANSI KABUL ETMEK İÇİN YERLEŞTİRMEYİ KABUL ETTİĞİNİZDE, BU LİSANS İLE İLGİLİ MATERYALLERİN VE DEĞERLENDİRMELERİN YALNIZCA AŞAĞIDAKİ BÖLÜM 1'DE AÇIKLADIĞI ŞEKİLDE KURUMSAL ADI TAM İSMİ SİPARİŞ FORMUNDA (“SİPARİŞ”) METTL'DE BELİRTİLEN KURULUŞ TARAFINDAN VE MÜŞTERİ OLARAK ("MÜŞTERİ") BURADA BELİRTİLEN UYGULANABİLİR TEKLİFLERİN AMAÇLARI İÇİN BİLGİ AMAÇLI DAHİLİ KULLANIM AMACI OLDUĞUNU KABUL EDERSİNİZ. MATERYALLERE VE HERHANGİ BİR DEĞERLENDİRMEYE DEVAM EDEREK VE BUNLARA ERİŞEREK, BU LİSANSIN HÜKÜM VE KOŞULLARINI MÜŞTERİ ADINA KABUL ETTİĞİNİZİ BİLDİRMİŞ OLURSUNUZ. BUNA GÖRE, "SİZE" YAPILAN ATIFLAR MÜŞTERİYE YAPILAN ATIFLARI İFADE ETMEKTEDİR. METTL'DEN YAZILI İZİN ALINMAKSIZIN, MATERYALLER, DEĞERLENDİRMELER VE BİLGİLER İLE BUNLARIN İÇERDİĞİ BİLGİLER KOPYALANAMAZ, DEĞİŞTİRİLEMEZ, SATILAMAZ, BAŞKA BİR MEDYAYA DÖNÜŞTÜRÜLEMEZ VEYA TAMAMEN VEYA KISMEN MÜŞTERİ DIŞINDA HERHANGİ BİR TARAFA DEVREDİLEMEZ. BU BİLGİYE ÇEVRİM İÇİ ERİŞİM, PDF, XLS, CSV VEYA MDB YOLUYLA ERİŞMEK, DEĞERLENDİRMENİZİN VE BU LİSANS SÖZLEŞMESİNİN ŞARTLARININ TESLİMİNİ KABUL ETTİĞİNİZ VE FATURAYI ÖDEMEYİ KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELİR. YEREL METTL BAĞLI KURULUŞUNUN METTL ADINA FATURA VE TAHSİLAT ACENTESİ OLARAK HİZMET VEREBİLECEĞİNİ VE YEREL METTL BAĞLI KURULUŞUNUN BU LİSANS UYARINCA ERİŞİLEN TEKLİFLER VE DEĞERLENDİRMELERLE İLİŞKİLENDİRİLEN HİZMET ÜCRETLERİNİ KARŞILAMAK ÜZERE GERİ GÖNDERİLECEĞİNİ KABUL ETMİŞ VE ANLAMIŞ OLURSUNUZ. METTL VEYA YEREL METTL BAĞLI KURULUŞU (TOPLUCA, "METTL GROUP"), SORUMLULUĞU TAMAMEN KENDİ ALARAK, SİZİN VEYA MÜŞTERİNİN NİHAİ KULLANICI OLMAYAN RAKİPLER, TİCARİ KULLANICILAR, KATILIMCILAR VEYA ALICILAR, VEYA DEĞERLENDİRMELERİ YA DA TEKLİFLERİ VEYA DEĞERLENDİRMELERDEN ELDE EDİLEN VERİLERİ HERHANGİ BİR ŞEKİLDE SATAN VEYA YENİDEN DÜZENLEYEN HERHANGİ BİR KURULUŞ VEYA ŞİRKET (BİR "RAKİP") OLDUĞUNUZU BELİRLERSE, DAHA YÜKSEK ÜCRETLER ("RAKİP ÜCRETİ") ÖDEMENİZ İSTENECEKTİR. YETKİLİ YEREL METTL İŞTİRAKİNDEN METTL İÇİN FATURA ACENTESİ OLARAK TESLİM ALDIĞINIZ FATURAYI OTUZ (30) GÜN İÇİNDE ÖDEMEYİ KABUL EDİYORSUNUZ.

BU NEDENLE, "Başlayın" ÜZERİNE TIKLAMADAN YA DA SİPARİŞİN ŞARTLARINI KABUL ETMEDEN YA DA MATERYALLERE YA DA HERHANGİ BİR DEĞERLENDİRMEYE ERİŞMEDEN ÖNCE BU LİSANSI DİKKATLİCE OKUMANIZ GEREKLİDİR. BU LİSANSIN HÜKÜM VE KOŞULLARINI KABUL ETMİYORSANIZ, MATERYALLERE ERİŞEMEZSİNİZ. MATERYALLER SİZE SUNULDUĞUNDAN BERİ OTUZ (30) GÜNDEN FAZLA ZAMAN GEÇTİŞYSE VE BU MATERYALLERE ERİŞEMEDİĞİNİZDE, HİÇBİR PARA İADESİ YAPILMAYACAKTIR.


 1. LİSANS


 1. GARANTİLERDEN FERAGAT

  • 2.1

   BU LİSANSTA AÇIKÇA BELİRTİLENLER DIŞINDA, METTL MATERYALLER VEYA BUNLARIN HERHANGİ BİR BÖLÜMÜ İLE İLGİLİ HİÇBİR GARANTİ VEYA BEYAN VERMEZ VE SİZİN VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHIS DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR AÇIK, ZIMNİ VE YASAL GARANTİLERİ REDDEDER. DOĞRULUK, ZAMANLI OLMA, TAMAMLILIK, SATILABİLİRLİK, HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUK, ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMEMESİ VE / VEYA BİLGİSAYAR VİRÜSÜ İLE İLGİLİ BEYANLAR VE GARANTİLER. MATERYAL VE DEĞERLENDİRMELERİN KALİTESİ VE PERFORMANSI İLE İLGİLİ TÜM RİSK SİZE AİTTİR

  • 2.2

   MATERYALLERİ VE DEĞERLENDİRMELERİ "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞU ŞEKİLDE" ESASINA GÖRE KABUL ETMEKTESİNİZ. MATERYALLERİN VE DEĞERLENDİRMELERİN YALNIZCA GENEL BİLGİ VE KULLANIM İÇİN OLDUĞUNU KABUL EDERSİNİZ. ÖZELLİKLE, HİÇBİR MATERYALLER VEYA DEĞERLENDİRMELER METTL İLE HERHANGİ BİR TAVSİYE, ÖNERİ, TEMSİL VEYA DÜZENLEME ŞEKLİ OLMAMAKTADIR. METTL, MATERYALLERİN VEYA DEĞERLENDİRMELERİN HERHANGİ BİR BELİRLİ DURUMDA VEYA BELİRLİ UYGULAMALAR İÇİN ERİŞİMİNİ VEYA KULLANIMINI GARANTİ ETMEZ VEYA MATERYAL PLATFORMUNUN HER ZAMAN ERİŞİLEBİLECEĞİ YA DA HATASIZ OLACAĞINA DAİR METTL HERHANGİ GARANTİ VERMEZ.

  • 2.3

   METTL, MATERYALLERDE VE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNAN VEYA EKLENEN VERİLERİN VEYA VARSAYIMLARIN DOĞRULUĞU KONUSUNDA HİÇBİR GARANTİ VERMEZ, YA DA HATALARIN VEYA EKSİKLİKLERİN SONUÇLARI İÇİN HERHANGİ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ. KULLANICILARIN MATERYALLERİN HERHANGİ BİR PARÇASINA GİRDİĞİ VERİ VE VARSAYIMLARDAN VEYA KULLANICI VERİLERİNİ ALMA İŞLEVSELLİĞİNE SAHİP OLAN DEĞERLENDİRMELERDEN VE BU TÜR BEYAN VEYA SONUÇLARA İLİŞKİN TÜM MESULİYETİ VE SORUMLULUĞU SİZE AİTTİR.

   METTL, DEĞERLENDİRME HİZMETLERİNİN, DEĞERLENDİRMELERİN, TEKLİFLERİN, PSİKOMETRİK ARAÇLARIN (KULLANILAN HERHANGİ BİR PSİKOMETRİK ARAÇ KULLANIMINA İLİŞKİN HERHANGİ BİR ASKOMETRİK KULLANIMINA İLİŞKİN HERHANGİ BİR GÜVENİLİRLİK DAHİL) PLATFORM VEYA WEB SİTESİ, ALINAN VEYA REDDEDİLEN HERHANGİ BİR EYLEM VE HERHANGİ BİR ŞEYE BAĞLI OLARAK VEYA BUNLARA DAYANMA SONUCUNDA ALINAN TÜM İŞ KARARLARI DAHİL OLMAK ÜZERE VE SINIRLAMA OLMAKSIZIN, HERHANGİ BİR DEĞERLENDİRMENİN ÇIKTISINDA YER ALAN BİLGİ VEYA TAVSİYELER DAHİL, YA DA BUNLARA YÖNELİK YA DA GERÇEK SONUÇLAR YA DA GELECEK OLAYLAR İÇİN KULLANILAN VEYA AKTARILAN BİLGİLERİN YA DA DEĞERLENDİRİLMESİ YA DA KAYNAKLARI KAPSAR. METTL (1) DEĞERLENDİRMELERLE İLGİLİ SEÇİMİNİZDEN, (2) HERHANGİ BİR DEĞERLENDİRME, TEKLİF, PSİKOMETRİK ARAÇ VEYA ÇIKTI VE / VEYA (3) HERHANGİ BİR DEĞERLENDİRMEYE DAYANAN KARARLARINIZI KULLANIMINIZ VEYA BUNLARA DAYANMANIZ, YORUM VE UYGULAMANIZDAN SORUMLU DEĞİLDİR. ÜRÜN, PSİKOMETRİK ARAÇ VEYA ÇIKTI. YUKARIDA BELİRTİLENLERLE İLGİLİ HERHANGİ BİR RİSK VE BU TÜR KARARLARIN SONUÇLARI YALNIZCA SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLACAKTIR. YUKARIDA BELİRTİLENLERİ SINIRLAMAKSIZIN, DEĞERLENDİRME HİZMETLERİNİN ÇIKTILARI GERÇEK BEYANLAR OLARAK VEYA İSTİHDAMLA İLGİLİ KARARLARIN YEGANE TEMELİ OLARAK GÜVENİLMEMELİDİR.

  • 2.4

   METTL, ŞİFRELENMİŞ VERİLERİN ETKİNLİĞİNE İLİŞKİN HİÇBİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ, YA DA BİR ŞİFRELEME ALGORİTMİNİN BELİRTİLEMEZ OLACAĞINI GARANTİ ETMEMEKTEDİR. METTL, KULLANILAN ŞİFRELEMENİN GEÇERLİLİĞİ, BÜTÜNLÜĞÜ VEYA İHLALİ İLE İLGİLİ HİÇBİR TALEP VEYA GARANTİDE BULUNMAZ, YA DA METTL GÜVENLİ SUNUCU'NUN VERİLERİ DOĞRU ŞİFRELEME BAŞARISI YA DA BAŞARISIZLIĞINA İLİŞKİN SORUMLULUĞU KABUL ETMEYECEKTİR. MATERYALLERE VEYA DEĞERLENDİRMELERDEN HERHANGİ BİRİNE ERİŞMEK SURETİYLE, ŞİFRENİN DEŞİFRE EDİLEBİLECEĞİ HERHANGİ BİR RİSKİ ÜSTLENİRSİNİZ.

 1. SORUMLULUK SINIRLARI

  • 3.1

   METTL'NİN İHMALİNDEN DOĞRUDAN KAYNAKLANAN KİŞİSEL YARALANMA VEYA ÖLÜM KONULARIHARİÇ, METTL'NİN SİZE VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFLARA KARŞI HERHANGİ BİR VEYA METTL VEYA ARACILARIN GERÇEKLEŞTİRİLMESİ GEREKEN ZORUNLULUKLARA İLİŞKİN HERHANGİ BİR VE TÜM TALEPLERE İLİŞKİN SORUMLULUK SINIRI BU LİSANS, TOPLAMDA, İDDİA VEYA TALEPLERİN ORTAYA ÇIKTIĞI AYIN HEMEN ÖNCEKİ ONİKİ (12) AYLIK DÖNEMDE MATERYALLERE VE DEĞERLENDİRMELERE (SİPARİŞTE BELİRTİLEN) ERİŞİM VE KULLANIM İÇİN ÖDENEN ÜCRETLERİININ TOPLAM AŞMAYACAKTIR.

   HİÇBİR DURUMDA METTL, SINIRLAMA OLMAKSIZIN SATIŞ VEYA GELİR KAYBI, ŞEREFİYE KAYBI, İŞ BİLGİLERİ KAYBI VEYA TASARRUF KAYBI DAHİL OLMAK ÜZERE DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ VEYA DOLAYLI ZARARLAR, ZARARLAR VEYA GİDERLERDENVEYA ŞUNLARDAN VEYA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BAĞLANTILI OLAN HERHANGİ BİR SORUMLULUK TEORİSİNE DAYANAN KARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR: BU LİSANS, MATERYALLER, DEĞERLENDİRMELER VEYA BAĞLANTILI BİR SİTEDEKİ HERHANGİ BİR BİLGİYE İLİŞKİN BİLGİLERİN ERİŞİMİ, KULLANIMI VEYA YORUMLANMASI, KULLANILAMAMASI VEYA HERHANGİ BİR PERFORMANS, HATA, İHMAL, KESİNTİYE, KUSUR, ÇALIŞMA VEYA BİLGİ İLETİMİNDE GECİKME, BİLGİSAYAR VİRÜSÜ VEYA HAT VEYA SİSTEM ARIZASI (İHLAL VEYA KESİN YÜKÜMLÜLÜK DAHİL), SÖZLEŞME VEYA DİĞER ŞEKİLDE. BU PARAGRAF, METTL VEYA TEMSİLCİLERİ BU TÜR ZARARLARIN, KAYIPLARIN VEYA GİDERLERİN OLASILIĞINA DAİR TAVSİYE EDİLDİĞİ DURUMDA BİLE GEÇERLİDİR.

  • 3.2

   YUKARIDAKİLERLE SINIRLAMA OLMAKSIZIN, BUNLARIN KAPSAMINDA BULUNAN MATERYALLERİN, DEĞERLENDİRMELERİN VE VARSAYIMLARIN, BİLGİLERİN VE VERİLERİN EKSİK VEYA ÖZET OLABİLECEĞİNİ VE MATERYALLERİN, BİLGİLERİN VE VERİLERİN ERİŞİMİNİZLE ELDE EDİLEN MATERYALLERİN, BİLGİLERİN VE VERİLERİN YALNIZCA GENEL BİLGİ AMAÇLARI İÇİN BULUNDUĞUNU VE PROFESYONEL TAVSİYE İÇİN BİR YERLEŞTİRME AMACI OLARAK TASARLANMAMAKTA OLDUĞUNU VEYA ZIMNİ OLDUĞUNU VE HİÇBİR DURUMDA SİZE VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFLARA KARŞI BU BİLGİLERİN VEYA VERİLERİN ERİŞİMİ VE KULLANIMI YOLUYLA ELDE EDİLEN SONUÇLARA VEYA SONUÇLARA BAĞLI OLARAK ALINAN HERHANGİ BİR KARAR İÇİN VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFA KARŞI SORUMLU OLUNMAYACAĞINI KABUL EDİYORSUNUZ.

  • 3.3

   HERHANGİ BİR HAK TALEBİ, TALEP, DAVA NEDENİ, MALİYET, KAYIP, ZARAR, GİDER VEYA SORUMLULUK SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN MATERYALLERİ VEYA DEĞERLENDİRMELERİ KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR TALEP, TALEP, DAVA NEDENİ İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SAVUNMA VEYA TAZMİNATIN BURADA SAĞLANMADIĞINI KABUL EDİYORSUNUZ.

  • 3.4

   BAZI YARGI BÖLGELERİ BELİRLİ TAZMİNATLARIN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR, BU DURUMDA YUKARIDAKİ İSTİSNALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. ÜLKEDEN ÜLKEYE DEĞİŞEN BAŞKA HAKLARINIZ OLABİLİR. BU YARGI BÖLGELERİNDEKİ GEÇERLİ YASALARIN UYGULANMASININ SONUCUNDA SAHİP OLABİLECEĞİNİZ HAKLAR, BU SORUMLULUK REDDİNDEN ETKİLENMEYECEKTİR.

 1. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

  • 4.1

   Veri tabanlarında yer alan bilgiler, tablo yapıları, sorguları ve raporları, düzenlemeleri, organizasyonları ve etkileşim yöntemleri, algoritmalar ve diğer veri tabanı yapıları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Materyaller ve Değerlendirmelerin, sitelerin yapısı, tüm metinsel ve grafiksel materyaller ve sitelerde görünen tüm teknik bilgiler ve diğer içerikler ve bunların modifikasyonları ve geliştirmeleri, Materyaller ve Değerlendirmeler, yalnızca Mettl'e ait olan ve yalnızca Mettl'e ait olan gizli ve ticari sır bilgileridir ve ilgili tüm telif hakları ve ticari markalarla ilgili olarak Mettl, Materyallerin ve Değerlendirmelerin münhasır ve tek mülkiyetini elinde tutar.

  • 4.2

   Mettl'in bu tür tescilli ve gizli bilgilerini en katı gizlilik içinde tutmayı kabul edersiniz. Bir Kullanıcı, Müşteri veya Mettl veya Yerel Mettl İştirakinin bir çalışanı olmayan herhangi bir kişi veya kuruluşa veya Mettl'in önceden yazılı izni olmadan Materyallere ve Değerlendirmelere lisanslı erişiminizi ve kullanımınızı kolaylaştırmak için bilgilere erişmesi gerekenler haricinde herhangi bir şekilde tamamen veya kısmen herhangi bir özel ve gizli bilgiyi değiştiremez, satamaz, aktaramaz veya başka şekilde sağlayamazsınız.

  • 4.3

   Platform ile ilgili olarak ve Materyallere herhangi bir veri yüklediğiniz ölçüde, bu tür üçüncü şahıslar veya şahıslar tarafından bunu yapma iznine sahip olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Yukarıdaki yükümlülükleri ihlal etmenizin bir sonucu olarak Mettl veya İştirakleri tarafından maruz kalınan her türlü kayıp, zarar veya yükümlülükten Mettl ve Bağlı Şirketlerini savunmayı, tazmin etmeyi ve sorumlu tutmayı kabul etmektesiniz.

  • 4.4

   Yürürlükteki yasaların açıkça izin verdiği durumlar haricinde, Materyallerin veya Değerlendirmelerin türev çalışmalarını oluşturamaz veya kaynak koda dönüştüremez, ters mühendisliklerini yapamaz, tercüme edemez veya parçalara ayıramazsınız.

  • 4.5

   Materyallerde veya Değerlendirmelerde yer alan veri veya bilgilerin herhangi bir paylaşılan kitaplığı, veri ambarı, arşivi, önbelleği veya çerçevesini elektronik biçimde oluşturamaz veya saklayamazsınız.

  • 4.6

   Burada yer alan hiçbir şey, Mettl veya herhangi bir üçüncü tarafın herhangi bir ticari markasını, telif hakkını veya herhangi bir diğer fikri mülkiyet hakkını kullanmak için herhangi bir lisans veya başka herhangi bir hak verilmesi, ima, itiraz veya başka şekillerde verilmiş sayılmayacaktır. Platformda atıfta bulunulan "Mettl" ve "Induslynk" adı ve Mettl’in tekliflerinin adları Mettl’in ticari markalarıdır. Diğer tüm ürün ve şirket isimleri ilgili sahiplerine aittir. Siz, bu paragraf 4.6'ya aykırı hiçbir işlem yapmayacağınızı kabul edersiniz.

  • 4.7

   Burada gerekmedikçe, Mettl'in önceden yazılı izni olmadan, Mettl'in basında yer alan fikri mülkiyetini kullanmamayı ve Mettl'e herhangi bir bilgiyi basında Mettl'e atıfta bulunmamayı, reklam veya promosyon amacıyla veya diğer tarafları bilgilendirmek veya etkilemek amacıyla kabul etmektesiniz.

  • 4.8

   Mettl'in gizli ve tescilli bilgilerine sizin ve / veya Kullanıcılarınızdan herhangi birinin herhangi bir üçüncü tarafa erişiminden veya kullanımından veya ifşasından siz sorumlu olacaksınız ve ilaveten Mettl'i her türlü kayıp, hasar için tazmin edecek ve veya Mettl'in (i) bu Lisansta yer alan yükümlülüklerden herhangi birinin veya tümünün Materyallerine erişim sağlamış olabileceğiniz başka bir tarafın ihlali ve / veya (ii) siz veya bu Lisansta yer alan yükümlülüklerden herhangi birinin veya tümünün Değerlendirmesine erişim sağlamış olabileceğiniz diğer herhangi bir tarafın bu kapsamda zarar görmemesini sağlayacaksınız.

  • 4.9

   Yalnızca aşağıdakilerle sınırlı olan, kendi istihdamla ilgili kararlarınızla ilgili dahili araştırma amaçları için Değerlendirmelerin içeriğinin (Siparişte tanımlandığı üzere) önemli olmayan kısımlarına erişebilir, çıkarabilir ve yeniden kullanabilirsiniz (aşağıdaki paragraf 4.10'a tabi olarak): (i) Değerlendirmelerde arama yapmak; (ii) bu tür kopyaların satılmaması ve Kullanıcı olmayan hiç kimseye dağıtılamaması koşuluyla, herhangi bir aramanın çıktısının basılı kopya biçiminde bir veya daha fazla kopyasını yapmak; ve (iii) Değerlendirmelerin önemli olmayan kısımlarını ara sıra, sistematik olmayan ve seyrek olarak türev çalışmalar yoluyla dahili dağıtım için çıkarmak, başka kelimelerle ifade etmek veya özetlemek ve / veya Değerlendirmelerde yer alan belirli bilgilere atıfta bulunmak,

  • 4.10

   Yukarıda belirtildiği gibi, kullanıcı erişimi her zaman şunlara tabidir: (i) Değerlendirmelerin önemli olmayan bölümlerinin veya Değerlendirmelerin atıflarının kullanıma sunulduğu kendi çalışanlarınız, bu bölümlerin veya atıfların yeniden dağıtılamayacağının farkında olunur veya alt lisanslı; ve (ii) Değerlendirmelere yönelik bu tür parçalar veya atıflar, Mettl'e uygun şekilde atfedilir.

  • 4.11

   Bu Lisans tarafından açıkça izin verilmedikçe, şunları yapmayacaksınız: kopyalama, kesme ve yapıştırma, e-posta ile gönderme, yeniden üretme, yayınlama, dağıtma, yeniden dağıtma, yayınlama, iletme, değiştirme, uyarlama, düzenleme, soyutlama, türev çalışmalar oluşturma, saklama, arşivleme, Materyal'i, Değerlendirmelerden herhangi birini, kısmen veya tamamen kamuya açık olarak sergilemek, satmak veya herhangi bir şekilde ticari olarak istismar etmek veya türetilmiş veri-tabanları veya materyalleri kurmak. Mettl'in önceden yazılı onayını almadığınız ve Rakip Ücretlerini ödemediğiniz sürece, hiçbir koşulda Materyaller, Değerlendirmeler veya burada yer alan veriler, müşterilerinize hizmet bürosu veya zaman paylaşımı veya müşteriler veya diğer üçüncü şahıslara başka türden hizmetler sağlamak için kullanılamaz.

  • 4.12

   Mettl, önceden bildirimde bulunarak veya bulunmayarak herhangi bir zamanda Değerlendirmeler ve Materyallere ekleme, içerik çıkarma veya düzenleme veya biçimini değiştirme hakkını saklı tutar.

  • 4.13

   Mettl, bu Lisansın süresi boyunca Materyallerin ve Değerlendirmelerin sizin tarafınızdan kullanımını (hacim, sıklık veya başka şekilde) izleme hakkını saklı tutar. Materyallerin veya Değerlendirmelerden herhangi birinin sizin tarafınızdan yetkisiz kullanımı durumunda Mettl, Materyallere ve Değerlendirmelere erişmek için kullandığınız IP adreslerini önceden bildirimde bulunmaksızın bloke ederek Erişiminizi engelleme hakkını saklı tutmaktadır.

  • 4.14

   İşbu Lisans, Materyallerin, Değerlendirmelerin veya bunların herhangi bir kısmının satışını teşkil etmez ve bu Anlaşmada açıkça belirtilmediği sürece, Materyallerle veya Değerlendirmelerle ilgili olarak size açık veya zımni hiçbir hak veya lisans verilmez. Sizin ve Mettl arasında olduğu gibi, Mettl'in (veya lisans verenlerinin) dünyanın her yerinde Materyallerde ve ürettiği Değerlendirmelerde var olan mal sahibi olduğunu kabul edersiniz. Burada yer alan hiçbir şey, Materyallerdeki veya Değerlendirmelerin herhangi birindeki herhangi bir fikri mülkiyet hakkını size veya Müşteriye devredecek şekilde yorumlanmayacaktır.


 1. DİĞER HİZMETLER

  • 5.1

   Siparişe tabi olarak, Mettl size ve uygun olduğu durumlarda Müşteriye ek bir ücret karşılığında başka hizmetler sağlayabilir. Sağlanacak bu tür diğer hizmetler, Mettl ile Siparişte sizin aranızda karşılıklı olarak mutabık kalınan şekilde olacaktır. Mettl, siz veya Müşterinin Materyallere veya Değerlendirmelerden herhangi birine nasıl erişeceğiniz ve bunları nasıl kullanacağınızla ilgili sorularınız varsa, normal çalışma saatleri içinde bir yardım masası sağlayacaktır.

  • 5.2

   Siz veya gerektiğinde Müşteri, Materyallere ve Değerlendirmelere erişim ve kullanım için gerekli olan tüm gerekli bilgisayar sistemlerini, iletişim hatlarını ve ekipmanı ("Sistemler") ve bunlarla ilgili tüm ücretleri temin etmekten ve sürdürmekten sorumlu olacaksınız. Siz veya gerektiğinde Müşteri, Materyallerin ve Değerlendirmelerin ve Erişim hızının kendi Sistemlerinizin kalitesine, İnternet bağlantınıza ve İnternet kullanımınızın kapsamına bağlı olacağını kabul edersiniz.


 1. INTERNET KULLANIMI

  İnternetin tam olarak güvenli bir ortam olmadığını ve bu nedenle gizliliğin tamamen garanti edilemeyeceğini bilmelisiniz. Mettl, size, Müşterinin veya üçüncü bir tarafın kendisine İnternet üzerinden veya e-posta yoluyla ayrıcalıklı veya gizli bilgiler göndererek yaşayabileceği herhangi bir zarar veya zarardan sorumlu olmayacaktır. İnternetin performansı iniş çıkış gösterebilir/dalgalanabilir ve bu, İnternet bağlantınızın bant genişliği ile sınırlı olacaktır. Mettl, Bilgisayar ortamınızdaki Materyaller veya Değerlendirmeler sisteminin performansıyla ilgili hiçbir garanti veya iddiada bulunmaz.


 1. GİZLİ BİLGİLER

  • 7.1

   Materyallere veya Değerlendirmelerden herhangi birine erişmeniz için size verilen herhangi bir şifreyi herhangi bir üçüncü şahıs ile paylaşmayacaksınız ve bunları Gizli tutacaksınız.

  • 7.2

   Mettl, Değerlendirmeleri yayınlamak için kullanılan veri-tabanına dahil edilmesi için sağladığınız bilgileri gizli olarak kabul edecek ve koruyacaktır. Yukarıdakilere bakılmaksızın, Mettl ve Mettl Group'a, sizin tarafınızdan veya sizin adınıza sağlanan herhangi bir bilgi ve veriyi kopyalamak, değiştirmek ve kullanmak için kalıcı, münhasır olmayan, telifsiz bir lisans veriyorsunuz, Bu sayede Mettl veya Mettl Group (anonim biçimde) ve Mettl'in Değerlendirmelerde kullanımı da dahil olmak üzere müşterilerine verdiği tavsiyelerin kalitesini iyileştirmek için analitik trend verileri oluşturabilir. Mettl, belirli müşterilerin veya kişilerin kimliğinin tespit edilmesine izin verecek şekilde hiçbir bilgiyi ifşa etmeyecektir. Yukarıdakilere bakılmaksızın ve uygulanabilir olduğu ölçüde, bu tür analitik trend verilerini içeren raporlar için adınızın katılımcı kuruluşlar listesinde görünebileceğini kabul edersiniz.

  • 7.3

   Mettl'in, yasal ve düzenleyici yükümlülüklerine uymak ve iş ürününü savunmak amacıyla sürekli bir gizlilik yükümlülüğü kapsamında gizli bilgilerin kopyalarını saklayabileceğini kabul edersiniz.


 1. KİŞİSEL BİLGİLERİN KULLANIMI

  Her birimiz ve ilgili Bağlı Kuruluşlarımız (aşağıda tanımlandığı üzere), zaman zaman bu Lisans ve Materyallere ve Değerlendirmelere erişim ve kullanım için geçerli olduğu ölçüde yürürlükte olan veri koruma ve gizlilik yasalarından kaynaklanan ilgili yükümlülüklerimize uyacağız. Bu, sınırlama olmaksızın, (i) sizin, Müşterinin veya Müşterinin Bağlı Kuruluşlarının, Mettl'e bilgilerin siz, Müşteri veya herhangi bir üçüncü şahıs tarafından aktarılmasıyla ilgili olarak gerekli izinleri alma yükümlülüğünü kapsar. Geçerli veri koruma, gizlilik veya diğer benzer yasalara ("Kişisel Bilgiler") tabi, tanımlanmış veya tanımlanabilir bir bireyle ilgili olarak, (ii) Mettl tarafından ek Kişisel Bilgilerin oluşturulması veya toplanmasıyla ilgili herhangi bir yükümlülük ve (iii) Materyaller veya Değerlendirmelerdeki bilgilere erişim ve kullanımla ilgili olarak Mettl tarafından Kişisel Bilgilerin kullanılması, ifşa edilmesi ve aktarılması ile ilgili herhangi bir yükümlülük veya Mettl'in size veya Müşteriye herhangi bir hizmeti gerçekleştirmesi veya aşağıda açıkça izin verildiği şekilde bu Lisans için verilmiştir. "Gizli Bilgiler" başlıklı bölüme tabi olarak, Materyaller veya Değerlendirmelerle bağlantılı olarak sizin tarafınızdan veya sizin adınıza sağlanan Kişisel Bilgilerin Mettl tarafından herhangi bir şekilde kullanılması veya işlenmesi yalnızca sizin adınıza yapılacaktır. Mettl, bu tür Kişisel Bilgileri, zaman zaman sağlanabilecek makul talimatlarınıza uygun olarak veya Materyaller ve Değerlendirmelerdeki bilgilere erişim ve bunların kullanımına ilişkin olarak makul ölçüde gerekli olduğu şekilde ele alacak ve bu Kişisel Bilgileri . bu Lisansın hükümleriyle tutarsız bir şekilde ele almayacaktır. Mettl ilaveten, Kişisel Bilgilerin yetkisiz veya yasadışı olarak işlenmesini ve Kişisel Bilgilerin kazara kaybedilmesini veya imha edilmesini veya zarar görmesini önlemeyi amaçlayan uygun teknik ve organizasyonel önlemleri aldığını onaylar. Erişiminiz aracılığıyla gönderdiğiniz tüm bilgiler, gönderdiğiniz ülkede ve bazı durumlarda Hindistan'da saklanabilir ve işlenebilir. İşbu Lisansın amaçları doğrultusunda, "Bağlı Kuruluşlar/İştirakler", taraflardan herhangi biri ile ilgili olarak, söz konusu taraf tarafından doğrudan veya dolaylı olarak kontrol eden, kontrol edilen veya ortak kontrol kapsamında olan herhangi bir kuruluş anlamına gelir.


 1. İHRACAT/İTHALAT KISITLAMALARI VE TARİFLERİ

  Materyaller ve Değerlendirmeler Mettl aracılığıyla herhangi bir Kısıtlanmış Tüzel Kişi tarafından kullanıma sunulamayabilir. Materyallere veya Değerlendirmelere herhangi bir ülkede kullanılması veya Amerika Birleşik Devletleri veya Avrupa Birliği ticari yaptırımları veya ihracat kontrol yasaları tarafından yasaklanan herhangi bir şekilde kullanılması için, İhracat Yönetim Yasası veya ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi tarafından yönetilen yasalar dahil olmak üzere, hiç kimseye erişim sağlamayacaksınız. İlaveten, Materyallere ve Değerlendirmelere eriştiğiniz ve bunları kullandığınız veya herhangi bir teknik bilginin veya diğer materyallerin kopyalarını aldığınız ülkelerin ve yargı alanlarının ticari yaptırımlarına ve ihracat ve ithalat kontrol yasalarına uyacaksınız. Mettl'i tazmin etmeyi, savunmayı ve Mettl'i bu bölümün ihlalinden kaynaklanan herhangi bir para cezası veya diğer cezalardan muaf tutmayı kabul edersiniz. Mettl'i tazmin etmeyi, savunmayı ve Mettl'i, Materyalleri veya Değerlendirmeleri kullandığınız yargı mercileri tarafından Materyaller ve Değerlendirmelerle ilgili olarak alınan herhangi bir tarifeden, ithalat veya ihracat vergisinden muaf tutmayı kabul edersiniz. Bu bölümün amacına uygun olarak, "Kısıtlanmış Tüzel Kişi", bir varlığın dondurulmasına konu olan veya Birleşmiş Milletler kapsamında başka bir şekilde tayin edilen herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından sahip olunan veya kontrol edilen veya Güvenlik Konseyi Kararları veya ABD veya AB'nin ticari yaptırım yasaları veya dayandığınız veya faaliyette bulunduğunuz ve Materyallere veya Değerlendirmelere erişilebilen diğer yargı bölgelerinin hükümetleri tarafından görevlendirilmiş bunlar için vekil olarak hareket eden herhangi bir kişi, kuruluş veya diğer kuruluş anlamına gelir.


 1. YASAKLI KULLANIM

  Tüm Kullanıcıların ve Müşterinin "Yasaklı Kullanım" Programına uymasını sağlayacaksınız.


 1. ÖNGÖRÜLEMEYEN OLAYLAR

  Ne Mettl ne de siz, makul kontrolleri dışındaki olaylardan kaynaklanan Lisans kapsamında performanstaki gecikmeleri veya arızaları tahmin edemezsiniz. Bu, örneğin, 'doğal afetler', yangın, sel, isyanlar, Erişim'in gerçekleştirilmesini engelleyen yeni yasaları, terörist faaliyetlerin sonuçlarını, üçüncü taraf tedarikçilerin başarısızlıklarını ve elektronik ve diğer güç arızalarını kapsar. Bu tür durumların ortaya çıkması durumunda Mettl, Erişimi sağlamaya devam etmek için makul çabalarını kullanacaktır, ancak sizin veya uygun olduğu hallerde Müşterinin sorun çözülene kadar bekleyemeyebileceğinizi kabul eder. Böyle bir durumda, taraflardan biri diğerine yazılı bildirimde bulunarak Lisansı derhal geçerli olacak şekilde feshedebilir.


 1. YARGI YETKİSİ

  • 12.1

   Tarafların her biri, işbu Lisans ve Sipariş'in ve bunlardan kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir ihtilaf veya iddianın veya bunların ihlalinin Hindistan yasalarına göre yorumlanacağını, tefsir edileceğini ve yönetileceğini geri alınamaz şekilde kabul eder. Bu Sözleşme ve / veya Karar ile ilgili herhangi bir yargılama için yargı yeri, Yeni Delhi, Hindistan mahkemelerinin münhasır yargı yetkisi olacaktır. Yukarıdakilere bakılmaksızın, herhangi bir anlaşmazlık, 1996 Hindistan Tahkim ve Uzlaştırma Yasası ve halihazırda yürürlükte olan müteakip değişikliklere göre tahkime sevk edilecek ve sunulacaktır. Hakem sayısı bir olacak ve dili İngilizce olacaktır. Tahkim kararı ve hükmü nihai ve taraflar için bağlayıcı olacaktır.

  • 12.2

   Bu Lisans kapsamındaki yükümlülükleriniz özellikle uygulanmazsa Mettl'in onarılamayacak şekilde zarar göreceğini ve yükümlülüklerinizin fiili veya tehditle ihlal edilmesi durumunda yasalarda yeterli bir çareye sahip olmayacağını kabul etmektesiniz. Bu nedenle, Mettl'in, gerçek zararları gösterme zorunluluğu olmadan veya herhangi bir Kullanıcı tarafından fiilen veya tehdit edilen herhangi bir ihlal veya çiğneme için bir ihtiyati tedbir veya uygun herhangi bir özel icra kararnamesi hakkına sahip olacağını, gerçek zararları gösterme veya parasal zararları karşılamayacağını ve yeterli bir çare olmayacağını kabul edersiniz.

  • 12.3

   Bu Lisansın İngilizce lisanındaki versiyonu bunların herhangi lisana tercümesine göre öncelikli olacaktır.


 1. Kullanımda değildir.


 1. ANLAŞMANIN TAMAMI

  BU LİSANS VE SİPARİŞ, BU KONU İLE İLGİLİ OLARAK SİZ, MÜŞTERİ VE METTL ARASINDAKİ TÜM SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTADIR VE HERHANGİ BİR VE TÜM ÖNCEKİ ÖNERİLER, ANLAYIŞLAR, BEYANLAR VE / VEYA SÖZLÜ OLMAK ÜZERE DİĞER ANLAŞMALAR VE / VEYA BUNLARLA İLGİLİ TARAFLARIN MUTABAKATLARININ YERİNE GEÇER. FATURALAR, SATIN ALMA SİPARİŞLERİ, SATIN ALMA SİPARİŞİ TASDİKLERİ VE BU BELGELERDE VEYA BENZER BELGELERDE BELİRTİLEN HÜKÜM VE KOŞULLAR YALNIZCA DÜZENLEYEN TARAFIN DAHİLİ AMAÇLARI İÇİN OLACAKTIR. TARAFLAR, BU TÜR HÜKÜM VE KOŞULLARI ÖZEL OLARAK REDDEDER. BU BELGELERDE YER ALAN HERHANGİ BİR EK ŞARTIN, ALICI TARAF TARAFINDAN TASDİK EDİLMESİ VEYA KABUL EDİLMESİ DURUMUNDA BU ANLAŞMA KAPSAMINDA GEÇERLİ VEYA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE DAHİL OLMAYACAKTIR.

  MATERYALLER VE DEĞERLENDİRMELERLE İLGİLİ OLARAK, BU LİSANS HÜKÜMÜ İLE METTL ARASINDAKİ BAŞKA BİR SÖZLEŞMENİN HÜKÜMÜ ARASINDAKİ HERHANGİ BİR İHTİLAF/ÇATIŞMA VEYA TUTARSIZLIK DURUMUNDA, BU LİSANSIN GEÇERLİ HÜKÜMLERİ GEÇERLİ VE ÖNCELİKLİ OLACAKTIR


 1. DEVİR/TEMLİK

  • 15.1

   MATERYALLERE VE DEĞERLENDİRMELERE ERİŞİM SADECE SİZE (VE İZİN VERİLEN KULLANICILARA) LİSANS İLE VERİLMEKTEDİR. MATERYALLERE VEYA DEĞERLENDİRMELERE ERİŞİMİ YA DA BU LİSANS KAPSAMINDAKİ HAKLARINIZ VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZİ BAŞKA BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA/TARAFA KİRALAMAZ, FİNANSAL KİRALAMA YAPAMAZ, ALT LİSANS VEREMEZ, SATAMAZ, DEVİR/TEMLİK EDEMEZ, TAAHHÜT EDEMEZ VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE İMHA EDEMEZSİNİZ. SINIRLAMA OLMAKSIZIN, METTL'İN ÖNCEDEN YAZILI ONAYI OLMAKSIZIN, KULLANICI OLMAYAN ÇALIŞANLARINIZIN GEÇİCİ VEYA KALICI ESASLARLA. BU PARAGRAF İHLALİNDE SAĞLANAN HERHANGİ BİR GÖREV GEÇERSİZ OLACAK VE BU LİSANSIN MADDİ BİR İHLALİ OLACAKTIR

  • 15.2

   BU LİSANS TÜM TARAFLARIN VE ONLARIN İLGİLİ HALEFLERİNİN, VARİSLERİNİN, KAYYUMLARININ, İDARECİLERİNİN, KİŞİSEL TEMSİLCİLERİN VE İZİN VERİLEN TEMSİLCİLERİN YARARINA BAĞLAYICI OLACAKTIR.


 1. TAŞERONLAR

  Erişimi en verimli şekilde sağlamak için Mettl, Erişimin uygun kısımlarını güvenilir bir üçüncü şahsa veya dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilecek şahıslara taşeronla verebilir. Lisansın 7. ve 8. paragraflarına bakılmaksızın, üçüncü tarafın kişisel verileri işlemesi durumunda, Mettl, söz konusu üçüncü tarafın yalnızca Mettl'in talimatlarına göre hareket etmeyi yazılı olarak kabul etmesini ve gerçekleştirilecek işlemleri yöneten teknik ve organizasyonel güvenlik önlemleri ile ilgili uygun garantileri vermesini sağlayacaktır. Mettl, bu önlemlere uyumu sağlamak için tüm gerekli makul adımları atacaktır. Bu kapsamdaki üçüncü şahısların Avrupa Ekonomik Alanı dışında bulunduğu yerlerde Mettl, üçüncü şahıslara aktarımı da dahil olmak üzere herhangi bir kişisel verinin üçüncü şahıs tarafından işlenmesinin tüm ilgili veri koruma ve gizlilik yasalarına uygun olmasını sağlamak için gerekli tüm adımları atacaktır.


 1. DİĞER

  • 17.1

   Bölünebilirlik. İşbu Lisansın hükümlerinin yürürlükteki yasaların izin verdiği en geniş kapsamda uygulanmasını sağlamak Tarafların amacıdır. Bu Lisansta belirtilen şartların veya herhangi bir kelime, ibare, fıkra veya cümlenin herhangi bir nedenle yasa dışı veya uygulanamaz olduğu tespit edildiğinde, söz konusu kelime, ibare, fıkra veya cümle, bu şekilde değiştirilecek veya yorumlanacaktır. Bu Lisansın değiştirilmiş, uygulanabilir hale getirilmesi ile orantılı olarak en yüksek faydayı amaçlayan tarafın yararına olacak şekilde ve bu Lisansın dengesi bundan etkilenmeyecek, bakiye bölünebilir ve bağımsız olarak yorumlanacaktır.

  • 17.2

   Değişiklik ve Feragat. Mettl, bu Lisansı zaman zaman gerektiği gibi değiştirme hakkını saklı tutar. Bu Lisansın ve Siparişin hükümlerinde yapılan diğer herhangi bir değişiklik veya feragat, yalnızca yazılı olarak yapılır ve her iki tarafça imzalanırsa geçerli olacaktır. Bir tarafın bu Lisansın herhangi bir hükmünün katı bir şekilde uygulanması konusunda ısrar etmemesi, söz konusu tarafın aynı veya benzer nitelikteki herhangi bir müteakip temerrütten kaynaklanan haklarından feragat ettiği şeklinde yorumlanmayacaktır. Müşteri veya Kullanıcı tarafından sağlanan satın alma siparişleri, kutulu-ambalajlı anlaşmaları, tıklama-sarmalı sözleşmeler, onaylar veya faturalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere önceden basılmış, standart veya yayınlanmış terim formlarının herhangi bir kullanımı yalnızca idari ve kolaylık amaçlı kullanım amaçlıdır ve tüm koşullar ve burada belirtilen koşullar, taraflar arasında açıkça mutabık kalınmadıkça, bu Lisansta yer alan koşulları değiştirme veya geçersiz kılma yeteneğine sahip olmayacaktır.

  • 17.3

   Açıklama/ İfşa Etme Onayı/İzni. Mettl'in bu Lisansla ilgili bilgileri ya da işleri üzerinde yargı yetkisine sahip düzenleyicilere açıklama/ifşa etme hakkına sahip olduğunu kabul edersiniz. İlaveten, bu Lisansta yer alan diğer hükümlere bakılmaksızın, Mettl'in sizin tarafınızdan sizin için irtibat kişileri olarak tanımladığı kişilerin kimliklerini ve bu Lisansın hükümleriyle ilgili bilgileri dahili müşteri yönetimine, mali ve ihtilaf kontrol veri tabanına dahil edebileceğini de kabul etmektesiniz.

  • 17.4

   Anlaşmada Feshe Rağmen Geçerliliğin devam etmesi. Aşağıdaki hükümler, bu Lisansın herhangi bir sona ermesi, feshi veya iptali durumunda geçerliliğini koruyacaktır: 2 ila 4 ve 12 ila 17

  • 17.5

   Üçüncü Taraf Lehtarlar. Ne bu Lisans ne de Materyaller üzerindeki bilgilere erişim ve bunların kullanımı veya Erişimin sağlanması herhangi bir üçüncü şahsa herhangi bir hak veya fayda sağlama amacını taşımamaktadır.

  • 17.6

   Süre ve Fesih. Materyallere ve Değerlendirmelere otuz (30) günlük deneme ("Deneme Süresi") için erişim izni size verilmediği sürece ve bu Lisans, Siparişe uygun olarak daha önce feshedilmediği sürece Siparişte belirtilen süre boyunca geçerliliği devam edecektir. Otuz (30) günlük bir deneme hakkınız varsa, erişiminiz Deneme Süresinin sonunda otomatik olarak sona erecektir. Siparişi, Sürenin sona ermesinden önce kolaylık sağlamak amacıyla feshetmeniz durumunda (Siparişte tanımlandığı gibi), söz konusu Siparişte belirtilen kapsamda fesih ücretlerini ödemeniz gerekebilir. Mettl, bu Lisansın herhangi bir hükmüne veya koşuluna uymadığınız takdirde veya tamamen kendi takdirine bağlı olarak size otuz (30) gün yazılı bildirimde bulunarak Siparişi ve bu Lisansı derhal feshedebilir. Herhangi bir nedenle fesih durumunda, elinizde bulunan Materyaller ve Değerlendirmeler ile ilgili materyalleri herhangi bir biçimde tüm kopyalarıyla birlikte iade etmeyi kabul edersiniz.

  • 17.7

   Pazarlama. Materyallerin tamamını veya herhangi bir kısmını veya Değerlendirmelerden herhangi birini içeren herhangi bir basın açıklaması, pazarlama materyali, basın bülteni veya benzerleri yalnızca (a) Mettl'in önceden yazılı onayı ile; ve (b) bu tür veri, bilgi veya şekillerin Mettl tarafından sağlandığına dair bir onay ile birlikte açıklanacaktır. Adı veya logosu dışında diğer tarafa yapılan herhangi bir atıf, adı ve logosu kullanılan tarafın önceden onayına tabi olması koşuluyla, taraflardan herhangi biri diğer tarafın adını ve logosunu tanıtımında kullanabilir.

  • 17.8

   Bildirimler/Tebliğler. Lisans veya Sipariş kapsamında taraflardan birinin diğerine vereceği herhangi bir bildirim yazılı olarak yapılacaktır (e-posta dışında). Diğer tarafın Siparişte belirtilen adresine veya daha sonra belirtilen başka herhangi bir adrese teslim edilmesi halinde geçerli olacaktır. Bir bildirim, teslimattan 48 saat sonra geçerli olacaktır. Taraflardan herhangi biri, bu paragraf 17.8 uyarınca diğer tarafa bildirimde bulunarak bildirim adresini değiştirebilir.


Bu Lisansla ilgili sorularınız varsa, Mettl irtibat kişinizle iletişime geçebilirsiniz.

Ek Yasaklı

Kullanım

Materyallerin ve Değerlendirmelerin kullanımı ve Platforma Erişim ile ilgili olarak, siz, Kullanıcılar ve Müşterinin aşağıdakileri yapmamasını sağlamalısınız:

 1. Platformda sağlanan kullanımı, işlevleri veya hizmetleri yeniden satmak

 2. Size, Kullanıcılara veya Müşteriye ait olmayan veya lisanslı olmayan herhangi bir bilgi, materyal veya içeriği barındırmak, görüntülemek, yüklemek, değiştirmek, yayınlamak, iletmek, güncellemek, paylaşmak veya başka bir şekilde işlem yapmak;

 3. Zararlı, taciz edici, karalayıcı, küfürlü, saldırgan, müstehcen, pornografik, pedofilik, iftira niteliğinde, başkalarını ciddi şekilde eden veya etik açıdan sakıncalı, küçük düşürücü, kumar, kara para aklama veya başka bir şekilde 'mahremiyet, nefret dolu, ırksal veya ırk, din, inanç veya cinsiyet nedeniyle başkalarına suç teşkil edecek faaliyetlerde bulunmayı veya herhangi bir şekilde yasadışı olan faaliyetlerde bulunmayı teşvik eden herhangi bir bilgi, materyal veya içeriği barındırmak, görüntülemek, yüklemek, değiştirmek, yayınlamak, iletmek, güncellemek, paylaşmak;

 4. Erişkin olmayan kişilere herhangi bir şekilde zarar verme veya zarar verme girişimine neden olan herhangi bir bilgi, materyal veya içeriği barındırma, görüntüleme, yükleme, değiştirme, yayınlama, iletme, güncelleme, paylaşma veya başka şekilde bunları kullanmak;

 5. Herhangi bir kişinin telif hakkını, ticari markasını, patentini, ticari sırrını veya diğer fikri mülkiyet haklarını veya mülkiyet haklarını ihlal eden herhangi bir bilgi, materyal veya içeriği oluşturmak, barındırmak, görüntülemek, yüklemek, değiştirmek, yayınlamak, iletmek, güncellemek, paylaşmak veya başka bir şekilde bunları kullanmak;

 6. Herhangi bir bilgiyi, materyali veya içeriği yasa dışı amaçlarla barındırmak, görüntülemek, yüklemek, değiştirmek, yayınlamak, iletmek, güncellemek, paylaşmak veya başka bir şekilde bunları kullanmak;

 7. Başka bir kişinin kimliğine bürünmek veya kimliğe bürünme amacıyla herhangi bir bilgi, materyal veya içeriği barındırmak, görüntülemek, yüklemek, değiştirmek, yayınlamak, iletmek, güncellemek, paylaşmak veya başka bir şekilde bunları kullanmak;

 8. Mettl sistemi veya ağlarına zarar vermek, kesintiye uğratmak, yok etmek veya sınırlandırmak için tasarlanmış virüs veya diğer bilgisayar kodları, dosyalar veya programları içeren herhangi bir bilgi, materyal veya içeriği barındırmak, görüntülemek, yüklemek, değiştirmek, yayınlamak, iletmek, güncellemek, paylaşmak veya başka şekillerde değerlendirmek;

 9. Hindistan'ın birliğini, bütünlüğünü, savunmasını, güvenliğini veya egemenliğini, yabancı devletlerle veya halkla ilişkilerini tehdit eden veya herhangi bir ülkeye hakaret niteliğinde veya başka bir şekilde herhangi bir suçun işlenmesini emreden veya kışkırtan veya herhangi bir suçun soruşturulmasını engelleyen herhangi bir bilgi, materyal veya içeriği barındırmak, görüntülemek, yüklemek, değiştirmek, yayınlamak, iletmek, güncellemek, paylaşmak.

 10. Platformu Lisans ve Sipariş kapsamında izin verilmeyen herhangi bir şekilde Kullanmak ve ona Erişmek; ve

 11. Platform'u herhangi bir izinsiz pazarlama amacı için veya herhangi bir istenmeyen materyal veya reklam göndermek için kullanmak ve Platform'a erişmek.